Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego - dziękczynienie

Arcybiskup Stanisław Gądecki poinformował o ogólnopolskim dziękczynieniu za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Chodzi o 3 uroczystości w 2022 roku, w 3 różnych miejscowościach, w różnych terminach.

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego odbyła się 12 września 2021 roku. Nie oznacza to końca tego wielkiego wydarzenia. Jak informuje przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski:

Trzeba dziękować Panu Bogu za dar beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i wypraszać za jego wstawiennictwem potrzebne łaski

W związku z tym ustalone zostały 3 terminy, w których odbędą się specjalne uroczystości:

  1. 23-24 kwietnia, Gniezno - będzie to połączenie z obchodami z okazji św. Wojciecha. Na uroczystości pojawi się wielu arcybiskupów i biskupów z Polski oraz zagranicy. Warto śledzić przede wszystkim sumę odpustową o godzinie 10:00 24 kwietnia, która będzie miała miejsce na placu św. Wojciecha. Transmisja online możliwa jest na stronie archidiecezja.pl.
  2. 3 maja, Jasna Góra - suma odpustowa w Częstochowie o godzinie 11:00. Chyba nikogo nie dziwi wybór tego miejsca na specjalne uroczystości. Data jest również szczególna - wielkie święto maryjne.
  3. 5 czerwca, Warszawa - godzina 12:00 i uroczysta Msza święta w Świątyni Opatrzności Bożej.

Warto śledzić te wydarzenia, ponieważ są one głęboko związane z najnowszą historią Kościoła Katolickiego w Polsce. Słowo "historia" nie oznacza tutaj jednak zamkniętej przeszłości. Ma ono głębszy i perspektywiczny wymiar. Chodzi o rozwój naszej wiary, o przyszłość kościoła w Polsce, w którym niewątpliwie bardzo mocno zapisał się kardynał Wyszyński.

Jeśli ktoś będzie miał możliwość osobistego uczestnictwa w tych uroczystościach, to z pewnością mogą być one dużym przeżyciem. Nawet jeśli nie mamy możliwości podróży do tych miejsc, warto skorzystać z transmisji online i być obecnym duchowo.