W tym dziale znajdziecie ciekawe artykuły dotyczące religii katolickiej. Skupiam się głównie na publikacji treści o Różańcu Świętym. Modlitwa Różańcowa jest jednak tak szerokim zagadnieniem, iż nie sposób, aby opisywane nie były również inne tematy. Są to głównie artykuły religijne, traktujące o różnych aspektach wiary. Czasem są to krótkie przemyślenia, czasem zbiór przydatnych informacji i odnośników, a niekiedy głębsze i bardziej rozbudowane felietony religijne. Publikowane będa również proste porady i wskazówki, dotyczące obrzędów, modlitwy, kościoła... Artykuły tu zawarte przeznaczone są dla osób w różnym wieku, choć znajdą się i takie, które będą kierowane do konkretnych grup np. do młodzieży, małżonków, samotnych, itp.

Znajdziecie tutaj także sporo informacji o objawieniach maryjnych i sanktuariach. Są to przecież zagadnienia szczególnie związane z Różańcem Świętym. Nie chcę już więcej opisywać tej kategorii. Po prostu zapraszam do zapoznania się z treścią tych artykułów. Czekam także na wasze spostrzeżenia, dotyczące materiałów tu zawartych. Piszcie swoje uwagi i opinie. Jestem również otwarty na pomysły, dotyczące tworzenia nowych treści. Jeśli uważacie, że coś powinno być tu opublikowane lub sami chcecie napisać jakiś artykuł, po prostu skonaktujcie się ze mną.

Maj - miesiąc poświęcony Maryi

Maj to szczególny miesiąc, uznawany przez wielu za najwspanialszy okres w roku. Kojarzy nam się z pełnią wiosny, kwitnącymi kwiatami i miłością. Jest to także miesiąc szczególnie poświęcony Maryi. Postarajmy się znaleźć czas, by uwielbić Matkę Bożą.

Czytaj więcej...

Co to jest Msza Święta i Eucharystia

Przedstawiam Wam dwa krótkie materiały video, które w ciekawy sposób (lepiej niż niektóre artykuły katolickie) odpowiadają na bardzo ważne pytania, dotyczące naszej wiary, a mianowicie: co to jest Msza Święta i co to jest Eucharystia.

Czytaj więcej...

Żywy Różaniec

żywy różaniec, ręce do modlitwy

W tym artykule wyjaśniam ogólnie, co to jest Żywy Różaniec, jaka jest jego historia i główne cele oraz dlaczego warto zainteresować się tą wspólnotą modlitewną w swojej parafii.

Czytaj więcej...

Historia Różańca Świętego

Historia Różańca

Modlitwa Różańcowa to potęga. Różaniec Święty ma także bardzo bogatą historię, którą warto znać. W tym artykule postaram się przedstawić najważniejsze jej aspekty.

Czytaj więcej...

Różaniec na palec

różaniec na palec miniaturka

Jeżeli chcesz mieć różaniec zawsze przy sobie, aby np. podczas chwili przerwy odmówić dziesiątkę różańca, dobrym produktem może być dla Ciebie różaniec na palec, czyli tzw. koronka.

Czytaj więcej...