Co to jest Msza Święta i Eucharystia

Przedstawiam Wam dwa krótkie materiały video, które w ciekawy sposób (lepiej niż niektóre artykuły katolickie) odpowiadają na bardzo ważne pytania, dotyczące naszej wiary, a mianowicie: co to jest Msza Święta i co to jest Eucharystia.

Są to podstawowe pytania, ale gdybyśmy sobie je dzisiaj szczerze zadali, to czy jesteśmy w stanie na nie odpowiedzieć szybko i zwięźle? Myślę, że warto sięgnąć do podstaw naszej wiary i odpowiedzieć sobie na to, czym jest Msza Święta i Eucharystia? W ciekawy sposób odpowiadają na to poniższe filmy video. Opublikowane one zostały na YouTube w serii "3MC – 3 Minute Catechism", a więc trzyminutowy katechizm. Z założenia mają być to krótkie filmy, poświęcone najważniejszym zagadnieniom z katechizmu. Materiały dostępne są po polsku. Przyznam, że jest to dość specyficzne przedstawienie tematów, ale w moim ujęciu bardzo ciekawe, dlatego zdecydowałem się je tutaj opublikować.

Pierwszy film dotyczy Mszy Świętej. Autor przedstawia w interesujący sposób co to jest Msza Święta, a dodatkowa animacja pozwoli nam lepiej wsłuchać się w treść wyjaśnienia i zrozumieć pojęcie "Msza Święta". Warto poświęcić 5 minut, aby obejrzeć ten materiał:

Podobnie prezentuje się drugi film, którego tematem przewodnim jest Komunia Święta. Posłuchaj jak dokonuje się konsekracja, dlaczego Ciało i Krew Chrystusa to centrum. Dowiedz się o rzeczywistej obecności Jezusa podczas Eucharystii z filmu "Co to jest Eucharystia":

Myślę, że te dwa powyższe filmy mogą być pomocne, aby zrozumieć naszą wiarę. Jest tam przedstawionych wiele teoretycznych informacji, o których być może zapomnieliśmy, czy umknęły nam podczas kolejnych przeżywanych Mszy Świętych. A może o niektórych sprawach nie wiedzieliśmy i nie przeżywamy w pełni mszy czy Komunii Świętej. Warto powrócić do tych podstawowych informacji i przekonać się, że Msza Święta i Eucharystia to prawdziwe dary, a niektóre filmy na YouTube mogą być wartościowe z punktu widzenia Katolika.