W tej kategorii publikujemy teksty różnych modlitw chrześcijańskich, które są znane z Kościoła Katolickiego. Są to zarówno te najpopularniejsze modlitwy, również wykorzystywane podczas odmawiania Różańca Świętego, jak i te nieco mniej popularne. Myślę, że każdy katolik powinien znać dobrze te modlitwy, a jeśli któraś z nich jest obca, warto jej się nauczyć na pamięć. Ten dział będzie systematycznie aktualizowany o różne modlitwy, w szczególności związane z kultem Najświętszej Maryi Panny. Dla każdej modlitwy został przygotowany osobny artykuł, w którym znajdziecie jej treść. Myślę, że taki układ jest obecnie najwygodniejszy. W przyszłości postaramy się także na pewnego rodzaju pogrupowanie już istniejących modlitw.

Skład Apostolski

Modlitwa Apostołowie

W tym artykule poznacie treść modlitwy Skład Apostolski, której pierwsze słowa brzmią "Wierzę w Boga". To jedna z najważniejszych modlitw w Kościele Katolickim, od której rozpoczyna się m.in. Modlitwa Różańcowa.

Czytaj więcej...

Pod Twoją Obronę

"Pod Twoją Obronę" to jedna z najważniejszych chrześcijańskich modlitw, którą warto znać, odmawiając różaniec. Jest modlitwą bardzo starą, datowaną na 3. wiek naszej ery.

Czytaj więcej...

Ojcze Nasz

Tutaj znajdziecie treść jednej z najważniejszych modlitw w Kościele Katolickim - Modlitwy Pańskiej, zwanej (od pierwszych jej słów) "Ojcze Nasz". Przeczytajcie także o dodatku do modlitwy - doksologii.

Czytaj więcej...

Modlitwa fatimska

Jest to modlitwa znana przede wszystkim z odmawiania jej po każdej tajemnicy (dziesiątce) Różańca Świętego. Zapoznajcie się z jej treścią.

Czytaj więcej...

Akt strzelisty do Maryi Niepokalanej

W tym artykule przedstawiam modlitwę (jeden z aktów strzelistych do Maryi Niepokalanej), która jest niekiedy odmawiania po dziesiątce Różańca Świętego.

Czytaj więcej...

Gloria Patri - Chwała Ojcu

Na tej stronie publikuję treść modlitwy Gloria Patri, która w języku polskim znana jest pod nazwą Chwała Ojcu. Jest to krótka, ale ważna modlitwa wielbiąca Trójcę Świętą.

Czytaj więcej...

Modlitwa Anioł Pański

Treść modlitwy Anioł Pański, która bardzo często odprawiana jest o godzinie 12:00. To bardzo łatwy w nauczeniu tekst, który warto odmawiać każdego dnia.

Czytaj więcej...