Akt strzelisty do Maryi Niepokalanej

W tym artykule przedstawiam modlitwę (jeden z aktów strzelistych do Maryi Niepokalanej), która jest niekiedy odmawiania po dziesiątce Różańca Świętego. Treść tej modlitwy to:

O Maryjo, bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się z nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i polecanymi Tobie.

Jest to modlitwa, która często jest odmawiana podczas Nabożeństwa Różańcowego w kościele, bezpośrednio po każdej dziesiątce różańca i modlitwie fatimskiej „O mój Jezu…„. Stanowi niejako kontynuację tej modlitwy, w której zwracamy się bezpośrednio do Maryi prosząc o opiekę dla nas, dla kościoła i dla grzeszników. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ta modlitwa towarzyszyła nam nie tylko podczas różańca, ale również była częścią naszej modlitwy powszedniej.

Jest to modlitwa św. Maksymiliana Kolbego, a jej historia sięga XIX wieku. Bardzo ciekawy artykuł o tej modlitwie można przeczytać pod tym adresem: http://dziennikparafialny.pl/2014/ulubione-modlitwy-modlitwa-sw-maksymiliana-kolbego-do-niepokalanej/