Modlitwa fatimska

Jest to modlitwa znana przede wszystkim z odmawiania jej po każdej tajemnicy (dziesiątce) Różańca Świętego. Zapoznajcie się z jej treścią.

Modlitwa fatimska to dość ogólne pojęcie, gdyż wyróżniamy kilka modlitw fatimskich, które związane są z objawieniami fatimskimi. Ta, o której piszę w tym artykule to modlitwa Matki Bożej, która tak naprawdę odmawiana jest tylko po każdej dziesiątce różańca (i to właśnie z tego jest znana). Jest to krótka i zwięzła modlitwa, której bardzo łatwo jest się nauczyć na pamięć. Trudno tak w ogóle bez tej modlitwy fatimskiej wyobrazić sobie odmawianie Różańca Świętego, gdyż właśnie ta krótka modlitwa jest jego nierozłączną częścią. Oto treść modlitwy fatimskiej po dziesiątce różańca:

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.

Jak widać, jest to rzeczywiście prosta i dobrze brzmiąca modlitwa. Zapamiętajmy jej treść i starajmy się ją pobożnie odmawiać po każdej dziesiątce Różańca Świętego, gdyż niesie ze sobą bardzo ważne przesłanie, które kierujemy do naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa.