Pod Twoją Obronę

„Pod Twoją Obronę” to jedna z najważniejszych chrześcijańskich modlitw, którą warto znać, odmawiając różaniec. Każdy czciciel Maryi powinien odmawiać tą modlitwę.

Pod Twoją Obronę jest modlitwą bardzo starą, datowaną na 3. wiek naszej ery. Skierowana jest do Najświętszej Maryi Panny, znana przede wszystkim z odmawiania podczas Apelu Jasnogórskiego i po Litanii Loretańskiej. Oto jej treść:

Pod Twoją obronę uciekamy się, Święta Boża rodzicielko, naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych, ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać. Panno Chwalebna i Błogosławiona. O Pani nasza, Orędowniczko nasza, Pośredniczko nasza, Pocieszycielko nasza. Z Synem swoim nas pojednaj, Synowi swojemu nas polecaj, swojemu Synowi nas oddawaj. Amen.

Jak widać modlitwa „Pod Twoją Obronę” jest krótka, zwięzła i łatwa do nauczenia. Powinno się ją odmawiać codziennie, np. podczas pacierza. Jest odmawiana także pod koniec Różańca Świętego. Myślę, że bez problemu każdy może jej się nauczyć na pamięć.

Gdyby ktoś jednak chciał ją wydrukować, to pod tym linkiem znajduje się tekst Pod Twoją Obronę w PDF.