Intencje papieskie - wrzesień 2017

Publikujemy treść Intencji Apostolstwa Modlitwy na wrzesień 2017 roku. W tym miesiącu jest to intencja ewangelizacyjna. Intencja ta pochodzi z opublikowanej listy intencji na rok 2017.

Przypominamy, że coroczna lista intencji papieskich od roku 2017 zawiera tylko jedną intencję. Jest to na przemian intencja ogólna lub ewangelizacyjna. Osoby modlące się w grupach Żywego Różańca otrzymują oczywiście także intencje ze swoich parafii. Oto treść intencji ewangelizacyjnej na wrzesień 2017 roku:

Aby nasze parafie, ożywiane duchem misyjnym, były miejscami, gdzie przekazuje się wiarę i daje świadectwo miłości.

Misje często kojarzą nam się z czymś odległym. Misjonarze jadą w świat i głoszą Słowo Boże tym, którzy jeszcze nigdy o Chrystusie nie słyszeli. Ale to tylko jeden obraz misji. Papież Franciszek poprzez tę intencję wskazuje jednak na wymiar lokalny ewangelizacji. Nie mówi o dalekich i nieznanych zakątkach świata, ale o tym co blisko, co może traktowane jest rutynowo. To nasze parafie. Miejsce naszego spotkania z duszpasterzami, z sakramentami, z Bogiem... Pierwsza Komunia Święta, spowiedzi, rekolekcje, sakrament małżeństwa, Eucharystia. To jest właśnie nasza parafia. Aby nie wpaść w rutynę potrzebujemy także ożywienia duchem misyjnym. Jest to bardzo ważna intencja, która myślę, że dotyczy każdego z nas osobiście. Warto ją odpowiednio rozważać, poczuć, że jest nam bliska i istotna. Jest to także pewnego rodzaju zachęta do aktywnego uczestnictwa w życiu naszej parafii. To również dobry moment, aby zastanowić się, co JA mogę zrobić dla swojej parafii i innych parafian.