Akcja RÓŻANIEC DO GRANIC

7 października to święto Matki Bożej Różańcowej. To właśnie na ten dzień zaplanowana jest akcja "RÓŻANIEC DO GRANIC", podczas której tysiące osób będzie modliło się na granicach naszego kraju.

Akcja jest przygotowywana przez przygraniczne diecezje. Łącznie ma brać w nich udział 319 kościołów, w których odbędzie się msza święta. Po niej wierni udadzą się do punktów modlitewnych, zlokalizowanych co kilometr na granicach Rzeczypospolitej Polskiej. To tam o godzinie 14:00 rozpocznie się modlitwa różańcowa. Organizatorem wydarzenia jest fundacja SOLO DIOS BASTA. Celem tej akcji jest modlitwa za Polskę i świat.

Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.

Różaniec do granic to wyjątkowa inicjatywa, która odbędzie się w szczególny dla Maryii dzień, a także w wyjątkowym roku - jest to czas, w którym przeżywamy 100. rocznicę objawień fatimskich. To doskonały okres na tego typu projekt, aby objąć modlitwą nasz kraj. Warto, by na różańcu do granic uczestniczyło jak najwięcej Polaków.

Różaniec Do Granic to także modlitwa do „granic możliwości”. Jest zaproszeniem Polaków do zejścia z kanap, porzucenia wygodnego życia przed telewizorem czy komputerem, [...]. Jest to zaproszenie do wyjścia na granice Polski, granice własnych słabości, granice bezpiecznego świata, może nawet granice lęku...

Jest to cytat z oficjalnej strony wydarzenia. Myślę, że trudno się z nim nie zgodzić i warto przyłączyć się do tej inicjatywy. Niech to będzie modlitwa wszystkich Polaków, nie tylko tych mieszkających w pobliżu granic naszego państwa. Choć to na granicach najważniejsza jest koncentracja na modlitwie, aby pokazać symbol tej akcji.

Zapisy

Teraz najważniejsza informacja dla tych, którzy chcą wziąć aktywny udział w tej akcji. Należy przejść na stronę http://www.rozaniecdogranic.pl/mapa i kliknąć na symbol interesującego nas kościoła, w którym będziemy uczestniczyć we mszy świętej i z którego udamy się na modlitwę różańcową. Następnie wystarczy wybrać "Zapisz" - pojawi się krótki formularz zgłoszeniowy. Trzeba podać swoje podstawowe dane i adres e-mail. Potem właśnie mailowo otrzymamy wszelkie wskazówki, dotyczące uczestnictwa w RÓŻAŃCU DO GRANIC.

Jak widać zapisanie się do wspólnego odmawiania różańca 7 października jest bardzo proste. Na mapie, po przybliżeniu, możemy także zobaczyć, które kościoły biorą udział w akcji i ile obecnie osób jest zapisanych w każdym kościele. Poniżej znajduje się ogólna mapa, obrazująca parafie, które uczęstniczą w Różańcu do granic.

Różaniec do granic - mapa

Oficjalna strona wydarzenia: www.rozaniecdogranic.pl

Pod powyższym linkiem w dziale "Do pobrania" znajdują się m.in. rozważania różańcowe. Warto się z nimi zapoznać i odpowiednio przygotować do modlitwy różańcowej. Mogą posłużyć one nie tylko podczas modlitwy "Do granic", ale także podczas codziennego odmawianai różańca. Na tej stronie znajdziecie również materiały promocyjne, które można rozdawać wśród znajomych oraz w swojej parafii.

Na łamach strony internetowej modlitwarozancowa.pl będziemy jeszcze informować o tym wydarzeniu. Przygotowujemy kolejny artykuł, które jest związany z różańcem do granic. Jednocześnie zapraszamy do aktywnego udziału w tej akcji i modlitwie za Polskę i świat.