Część Chwalebna Różańca Świętego rozpoczyna się od zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Odmawiając różaniec poprzez Tajemnice Chwalebne oddajemy chwałę naszemu Zbawicielowi. Tajemnice te przypominają o ogromnej nadziei dla każdego człowieka - po śmierci jest życie wieczne. Śmierć zakończyła Tajemnice Bolesne, ale można jednocześnie powiedzieć, że śmierć to nie koniec. Część Chwalebna nie odnosi się tylko do zmartwychwstania i wniebowstąpienia Chrystusa, ale sporo miejsca poświęca Maryi - mówiąc o jej wniebowzięciu i ukoronowaniu. To również aspekt, na który warto zwrócić szczególną uwagę.

Tajemnice Chwalebne rozważane są w środy i niedziele. Wychwalajmy Boga poprzez tę część, czytajmy te fragmenty Ewangelii Świętej, które traktują o Jezusie po zmartwychwstaniu. Poniżej znajduje się lista tajemnic chwalebnych - wystarczy przejść do wybranego artykułu, aby zapoznać się szerzej z konkretną tajemnicą.

 

Zmartwychwstanie Pana Jezusa

Zmartwychwstanie Pana Jezusa krzyż

Maria Magdalena wybiera się do grobu, w którym został złożony Jezus, aby namaścić jego ciało. Ale grób jest pusty. Nowina ta szybko roznosi się wśród uczniów Jezusa. Więcej o tym wydarzeniu rozważamy podczas pierwszej Tajemnicy Chwalebnej.

Czytaj więcej...

Wniebowstąpienie Pana Jezusa

jezus niebo, wniebowstąpienie pana jezusa

Przypomnijmy słowa, które wypowiedział Jezus, a które zapisane są na kartach Ewangelii według św. Jana: "W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Idę przygotować wam mieszkanie".

Czytaj więcej...

Zesłanie Ducha Świętego

Bezpośrednią konsekwencją zesłania Ducha Świętego było umocnienie wiary apostołów, którzy byli przestraszeni po śmierci Jezusa. Ale wydarzenie to można bardzo szeroko interpretować.

Czytaj więcej...

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

wniebowzięcie najświętszej maryi panny

Maryja, matka Jezusa Chrystusa, została wzięta ciałem i duszą do nieba. Wydarzenie to jest wspominane w Różańcu Świętym jako czwarta Tajemnica Chwalebna.

Czytaj więcej...

Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi

ukoronowanie Maryi, kościół Maryja

Ostatnia, 5 Tajemnica Chwalebna, która pokazuje jak ważna dla Boga jest Maryja. Jest matką Zbawiciela i zostaje także ukoronowana na królowę nieba i ziemi.

Czytaj więcej...