Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Maryja, matka Jezusa Chrystusa, została wzięta ciałem i duszą do nieba. Wydarzenie to jest wspominane w Różańcu Świętym jako czwarta Tajemnica Chwalebna.

Maryja bezgranicznie ufała Panu Bogu, już od samego zwiastowania radosnej nowiny o poczęciu Jezusa Zbawiciela. Można powiedzieć, że w wyjątkowy sposób, jak nikt inny wypełniała wolę boską. I wyjątkowe jest również zdarzenie, które jest przedmiotem czwartej Tajemnicy Chwalebnej. To jej wzięcie do nieba, ciałem i duszą. Jest to wyjątkowe, bo tylko ona dostąpiła takiej chwały, choć jej życie było takie jak każdego z nas - wypełnione obowiązkami i problemami.

Maryja została wzięta do Nieba; radują sie zastępy Aniołów.Ona pierwsza osiagnęła zbawienie i stała sie wizerunkiem Kościoła w chwale, a dla pielgrzymującego ludu znakiem nadziei i pociechy.

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny to szczególne święto w Kościele Katolickim, które jest obchodzone 15. sierpnia. Ale to wydarzenie wspominamy zawsze, kiedy modlimy się Różańcem Świętym, szczególnie rozważając tajemnice chwalebne. Dobrze znaczenie 4. Tajemnicy Chwalebnej wyjaśnia siostra Anna Maria Pudełko w poniżej zamieszczonym materiale wideo. Warto się wsłuchać w słowa siostry Anny i lepiej zrozumieć Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.