Modlitwa Różańcowa poprzez rozważanie tajemnic światła to pójście w ślad za Chrystusem. Tym, co nas prowadzi, punkt do którego zdążamy to właśnie światło. Światłem jest Jezus Chrystus. To oczywiście tylko jedna z idei, jakie możemy przyjąć przy rozważaniu części światła Różańca Świętego. Ta część oddaje pamięć działalności Jezusa na ziemi. To coś pomiędzy częścią radosną, w której wspominamy narodzenie Chrystusa, a częścią bolesną, gdzie jest mowa o cierpieniu i śmierci. Tajemnice Światła idealnie wypełniają tą przestrzeń między zwiastowaniem a śmiercią. Tajemnice światła odnoszą się także do pierwszych znaków, jakie uczynił Chrystus - m.in. w Kanie Galilejskiej. To także nauczanie Pana Jezusa, dotyczące nadejścia Królestwa Bożego.

Część Światła Różańca Świętego to stosunkowo nowa część różańca, która została ustanowiona przez ówczesnego papieża Jana Pawła II w 2002 roku. Jest odmawiana w czwartki. Zwracajmy się do Maryi wspominając dorosłe życie Jezusa Chrystusa. Szczegółowe rozważania tajemnic światła zawarte są w poniższych artykułach.

Chrzest Pana Jezusa w Jordanie

chrzest pana jezusa

Warto dokładniej przyjrzeć się pierwszej Tajemnicy Światła, która jest początkiem niejako publicznej działalności Chrystusa. Dowiedz się jak warto ją interpretować.

Czytaj więcej...

Cud w Kanie Galilejskiej

Jezus różaniec

Pan Jezus czyni pierwszy cud na weselu w Kanie Galilejskiej, na którym przebywał wraz ze swoją matką. Ta 2. Tajemnica Światła pokazuje nam poprzez to wydarzenie dwie ważne rzeczy.

Czytaj więcej...

Głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia

Nawrócenie, Ewangelia, Królestwo Boże

Jezus w tej tajemnicy mówi o nadejściu Królestwa Bożego. W tym kontekście bardzo pasującym słowem jest właśnie NAWRÓCENIE. W tym wpisie znajdziesz wyjaśnienie trzeciej Tajemnicy Światła.

Czytaj więcej...